O nas

Od projektu do montażu

    Pracownia otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00.

Sugerujemy wcześniejsze telefoniczne +48 600 978 049 umawianie się na spotkanie.

W 2013 roku postanowiliśmy zmienić swoje życie. Wykształcenie krawieckie , doświadczenie zawodowe , praca z tkaninami zaowocowało pomysłem otwarcia własnej pracowni. Od pomysłu przez projekt aż do montażu to nasza droga którą pokonaliśmy. Wszystko co produkujemy i montujemy wykonane jest jakbyśmy sami mieli być odbiorcami.

Dzisiaj naszym klientom pomagamy zrealizować ich własne marzenia. Nasze prace są nie tylko w Polsce. Realizowaliśmy zlecenia od Australii i Japonii przez Europę i Skandynawię do Kanady i Stanów Zjednoczonych. Miejsce instalacji nie ma dla nas znaczenia.


Kompleksowo

 • doradzamy
 • podpowiadamy
 • przygotowujemy szkice wykonawcze
 • mierzymy
 • szyjemy
 • montujemy

Nasi klienci

 • osoby indywidualne
 • hotele, pensjonaty
 • fundacje
 • restauracje, bary
 • projektanci i dekoratorzy wnętrz
 • inne podmioty gospodarcze i instytucje

Firanki, Zasłony, Firano-Zasłony

    Firanka potocznie nazywana firaną to ozdobna przesłona na okno, najczęściej biała, zazwyczaj wykonana z delikatnej, przeziernej tkaniny.

    Stosowana jako dekoracja ale także jako osłona przed wlatującymi owadami.

Podobnie jak zasłona, ma za zadanie chronić intymność mieszkańców przed spojrzeniami przechodniów.


Lambrekiny

    Lambrekin to stały element wystroju okna mający na celu zasłonić i ozdobić miejsce mocowania szyn sufitowych lub systemu szyn elektrycznych. Najczęściej w pomieszczeniach o klasycznym charakterze.

    W nowoczesnych pomieszczeniach stosuje się maskownice karniszowe lub zabudowę z dedykowanych materiałów odpowiednio obrobionych np. styropian , styrodur.


Podpięcia

Podpięcie to kawałek tkaniny w specjalny sposób uszytej, najczęściej z tej z której uszyta jest zasłona, podtrzymujacy zasłonę w nieco oddalonej odległości od światła okna. W kształcie banana lub prostej szarfy. Jego zastosowanie może być czysto dekoracyjne lub wymuszone kształtem ściany i sufitu.

Haczyk zamontowany w ścianie do którego mocuje się podpięcie wraz z opasaną zasłoną daje niepowtarzalny efekt. Dodatkowo odsłania okno które normalnie byłoby czściowo przesłonięte.

Zamiast podpięcia uszytego z tkaniny można zastosować ozdobny chwost, podpięcie magnetyczne lub oprzeć zasłonę o dedykowaną rozetę.


Rolety rzymskie

Dedykowany mechanizm pozwala opuszczać lub podnosić roletę. Uszyta z tkaniny zasłonowej lub firanowej tworzy niepowtarzalną, praktyczną i bardzo nowoczesną dekorację okna.

Stosowana może być praktycznie w każdym pomieszczeniu.


Kapy, Narzuty

Okrycie na łóżko inaczej kapa chroni pościel przed kurzem, gnieceniem czy zabrudzeniem. Stanowi ochronę gdy na łóżko wskoczy zwierzak lub rozleje nam się coś do picia. Kapa na łóżku pełnił funkcję zarówno praktyczną, jak i dekoracyjną.


Poduszki, Wałki

Zdarza się , że pomieszczenie kolorystycznie jest mocno stonowane. Poduszkami lub wałkami możemy wprowadzić dodatkowe kolory w różnych rozmiarach i kształatach.

Wykonujemy poszewki na wymiar istniejącego wkładu lub gotowe z wkładem w postaci "ociekulek" stosowanych jako ocieplenie kurtek zimowych. Poszewki posiadają zamek błyskawiczy umożliwiający wygodne zdjęcie z wkładu poduszki celem konserwacji (prania).

Wałki wykonane są w postaci poszewki z zamkiem , jako wypełnienie stosujemy wałki wykonane z gąbki.

Poszewki poduszek lub wałków mogą być ozdobione dekoracyjną kryzą lub innymi dekoracjami w postaci ozdobnej pasmanterii.


Obrusy, Podkładki, Bieżniki

Obrus , bieżnik czy podkładki szyte na wymiar i stanowią dodatkową dekorację. Najczęściej wykorzystywana jest tkanina z której uszyte są zasłony lub tkaniny z tego samego wzornika ale w innym wzorze lub kolorze tak aby podkreślić spójność całości pomieszczenia.

Bieżnik zakrywa tylko część powierzchni i najczęściej występuje w postaci prostokątnego kawałka tkaniny który może, ale nie musi, zwisać poza krawędź blatu stołu.

Obrus zakrywa całą powierzchnię stołu i zwisa około 10-15 cm poniżej krawędzi blatu tak aby nie dotykać kolan osób siedzących przy stole. Obrus jest dostosowany kształtem i rozmiarem do blatu

Podkładki najczęściej występują w kształcie czworoboku pod elementy zastawy stołowej lub innych dekoracji np. wazonu , świecznika.


Karnisze

Karnisz to element dekoracji okna na którym zawieszamy firanki, zasłony a także rolety rzymskie. Karnisz nie musi być elementem technicznym.

Odpowiednio dobrany kolor i model karnisza razem z zasłonami i firankami stanowią ozdobę pomieszczenia i podkreślją jego charakter.

Mogą być montowane do ściany i sufitu.


Szyny sufitowe i rzepowe

Szyny sufitowe systemu KS to element techniczny umożliwiający zawieszenie firan , zasłon. Montowany najszczęściej do sufitu rzadziej na dedykowanych wspornikach ściennych.Występują w kilku kolorach.

Szyny systemu KS mogą być gięte , dostosowane do kształtu ściany lub wnęki okiennej.

Ozdobną odmianą jest system DS charakteryzujacy się zaokrągloną widoczną częścią.

Szyna rzepowa za sprawą zainstalowanego "ostrego" rzepa umożliwia przyczepienie np. lambreina z tkaniny zasłonowej. Zamocowana przed szyną KS lub DS umożliwia zasłoniecie szyn sufitowych.

Szynę rzepową stosujemy także w przepadku atrap rolet rzymskich. Możliwe jest zastosowanie mini suwaków i powieszenie firanki lub zasłonki.


Żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane to ciekawy i ekskluzywny produkt umożliwiający regulację ilości wpadanego do pomieszczenia światła dziennego. Lamelki wykonane są z drewna litego , bambusa.

Metalowy profil w którym zainstalowany jest mechanizm żaluzji jest ukryty za maskownicą z materiału z którego wykonane są lamele.

Szerokość lamelki wynosi 25mm lub 50mm.


Żaluzje aluminiowe

Żaluzje aluminiowe działają identycznie jak żaluzje drewniane lecz wykonane są z aluminium przez to zdecydowanie lżejsze. Są odporne na wilgoć i doskonale nadają się do łazienek , toalet lub kuchni.

Żaluzje aluminiowe po podciągnięciu do góry zajmują zdecydowanie mniej miejsca w porównaniu z żaluzją drewnianą. Występują w szerokościach lamelki 16mm, 25mm i 50mm.


Plisy

Plisy inaczej rolety plisowane to nowoczesny typ przesłony okna. Niekoniecznie dekoracyjny ale sprawdzający się w praktyce. Bardzo często stosowany zamiast klasycznej rolety dopuszkowej. Pomieszczenia w nowoczesnym i jednocześnie minimalistycznym stylu to miejsce gdzie idealnie spełniają swoją funkcję.

Doskonałą cechą plisy jest minimalna ilość przestrzeni konieczna do montażu. Najczęściej mocowana do listwy przyszybowej i po rozłożeniu zakrywa cały obszar szyby. Plisy mogą ograniczać ilość światła wpadającego do pomieszczenia.

Bardzo przydatną cechą jest możliwość wykonania plisy do nietypowych kształtów okna.


Rolety tekstylne dopuszkowe

Rolety tekstylne dopuszkowe, inaczej zwane roletami LUX, to dedykowany sytem przesłny okiennej wykonany z dedykowanych tkanin. Cechą charakterystyczną jest ukryty w puszce wałek na który nawija/rozwija się tkanina która jest prowadzona w przyklejonej do listwy okiennej prowadnicy.

Podstawowym celem rolety LUX jest ograniczenie ilości światła dziennego do pomieszczenia.


Rolety Dzień-Noc dopuszkowe

Rolety Dzień-Noc dopuszkowe wykonane z dedykowanej tkaniny firanowo-zasłonowej w pasy. Poszczególne położenia względem siebie pasów tkaniny dają efekt pełnego przesłonięcia okna NOC lub częściowego jako DZIEŃ.

Kolorystyka osprzętu, puszki i prowadnic dobierana jest do koloru ramy okna.


Rolety wolnowiszące

Roleta teksytlna wolnowisząca , najprostsza z rolet tekstylnych. Mocowana jest do ściany , sufitu lub skrzydła okna. Wszystkie elementy konstrukcyjne rolety są widoczne.

Może być traktowana i używana jako ekran dla projektora przy zastosowaniu dedykowanej tkaniny ekranowej oraz odpowienich jej rozmiarów.

Dedykowane tkaniny są takie same jak do rolet tekstylnych dopuszkowych.


Moskitery

Muchy, komary, pająki i inne owady nie są mile widziane w naszych domach a w szczególności w sypialniach. Barierą która ma zapobiec przedostawaniem się ich do naszych wnętrz jest moskitiera. Gęsta siatka zamocowana jest w dedykowanej ramce lub innym systemie w taki sposób aby uniemożliwiać dostawanie się do wnętrz owadów. Rozróżniamy kilka typów moskiter na okna i drzwi.